کریمی یدک
کریمی یدک
کریمی یدک
آذربایجان شرقی - تبریز
قطعات آتگو

 قطعات کامیون‌ های آتگو

امروزه شرکت های زیادی انواع مختلف کامیونهای سنگین را تولید می کنند. شرکت مرسدس بنز آلمان یکی از این شرکت های بزرگ و مهم است که از سال ۱۹۹۷ شروع به تولید کامیونهای سنگین و ازجمله کامیون و قطعات کامیونهای آتگو  کرده است.

این شرکت ابتدا کامیون هاو قطعات کامیون  آتگو را تولید و روانه بازار کرد،  و بعد از چند سال یعنی از سال ۲۰۰۵ نام این محصول را به آکسور تغییر داد.

کامیون های آکسور و کامیون های آتگو از نظر وزن و حمل بار تفاوتهای زیادی با یکدیگر دارند.

کامیونهای آتگو با وزن ۷.۵ تا ۱۶ تن تولید و کامیونهای آکسور با وزن بیش از ۱۸ تن ساخته می شوند.

 شرکت بنز، کامیون های آتگو را در انواع مختلف از جمله کامیون حمل زباله، کامیون جرثقیل، کمپرسی و کمپرسی چهار چرخ متحرک تولید و روانه بازار می کند.

امکان انتخاب موتور، گیربکس و کابین های متفاوت، نشان دهنده عملکرد عالی کامیون آتگو در شرایط مختلف می ‌باشد.

 

کامیون Atego SLT Heavy Duty  بزرگترین کامیون شرکت مرسدس بنز

شرکت مرسدس بنز نسخه سنگین Atego SLT را تولید کرده است که بسیار قدرتمند و در عین حال طبق فناوری های بروز طراحی شده است. 

ویژگیهای کامیون و قطعات آتگو

  • وزن کل خودرو 41 تن است. در این مدل از کامیون های آتگو، کابین بسیار بزرگی برای استراحت راننده در نظر گرفته شده و راحتی رانندگان را تضمین کرده است.
  • همانطور که گفتیم شرکت مرسدس بنز نسخه سنگین آتگو را روانه بازار کرده است. این مدل یک کامیون SLT است که بسیار قدرتمند، مجهز به فناوری های بروز و برای حمل و نقل در جاده های دشوار طراحی شده است.
  •  حداکثر ظرفیت بار آن 41 تن، قدرت آن 626 اسب بخار بوده و موتور شش سیلندر آن 15.6 لیتر در کیلومتر سوخت مصرف می کند.
  • قرار گرفتن کابین کامیون آتگو بر روی این موتور پر قدرت، سبب افزایش کارایی آن شده است.
  • طراحی چراغ های جلو و عقب و باد شکن های نصب شده در دو طرف کامیون، ظاهر کامیون آتگو را بسیار منحصر به فرد کرده است.

  به طور کل می توان گفت تمام قطعات کامیونهای  آتگو با یکدیگر هماهنگ بوده و ظاهر زیبایی به آن بخشیده‌ اند.

شما می توانید برای خرید قطعات کامیون‌های آتگو با فروشگاه لوازم یدکی کریمی تماس بگیرید و یا وارد وب سایت شوید و قطعه مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

وزن کمتر و مصرف بهینه سوخت مدل جدید کامیون آتگو Atego SLT

کامیون Atego SLT بزرگترین و قدرتمندترین وسیله نقلیه بوده و یک کامیون استثنایی می باشد.

  • -از دیگر مزیت های این کامیون می توان به جای گیری مناسب سیستم انتقال قدرت در فرمان اشاره کرد، نمای بیرون از داخل بسیار واضح است و در هر زمان می توان از فضای اطراف کامیون به خوبی آگاه شد. 
  • -فضای داخل کابین راننده، بزرگ و مشابه یک اتاق استراحت لوکس است و 2.13 متر ارتفاع دارد که این امر باعث راحتی راننده در اتاق عقب می شود.
  • -در مورد فناوری متمایز در این کامیون باید بگوییم که این ماشین دارای گیربکس 16 سرعته اتوماتیک است، و گیربکس توربو آن به شما کمک می کند تا در جاده های کوهستانی و تپه ها به راحتی بالا بروید بدون اینکه از دنده معکوس استفاده کنید.
  • -این نکته جالب را هم یاد آوری کنیم که وقتی این کامیون در حال حرکت است، دنده به سرعت از دنده توربو به دنده معمولی تغییر مکان می دهد. به طوری که فشار کمی بر آن وارد می شود و این روش مصرف سوخت را تا حدودی کاهش می دهد.
  • -برای تامین امنیت این کامیون در جاده های کوهستانی از ترمزهای دیسکی مجهز به ABS بر روی محور های عقب و جلو استفاده شده است.
 

بازگشت ماشین های آتگو به بازار ایران

کمپانی سازنده آلمانی Daimler Trucks پیشروترین تولید کننده کامیون در جهان، در حال آماده سازی شرایط برای بازگشت به بازار ایران است.

جایی که با شرکای محلی ایران خودرو دیزل ( IKD ) و گروه ماموت قرارداد جدیدی امضا کرده است.

 دایملر AG طی 50 سال گذشته اساساً از روابط تجاری موفقی با ایران خودرو دیزل برخوردار بوده است.

 “ایران خودرو دیزل” شرکت تابع از گروه “ایران خودرو صنعتی” بزرگترین تولید کننده خودرو در شرق میانه و شمال آفریقا به حساب می آید.

شرکت ایران خودرو بیش از 50٪ از سهم خودرو بازار در ایران را در اختیار دارد و بیش از نیم قرن است که با “دایملر” همکاری می کند.

زمینه های همکاری شامل سرمایه گذاری مشترک برای تولید محلی کامیون ها و قطعات مرسدس بنز و همچنین ایجاد یک شرکت فروش برای کامیون ها و همینطور قطعات می باشد.

گروه دایملر و شرکت ایران خودرو دیزل آرزو دارند، از مزایای رقابتی هر یک به طور جداگانه استفاده کنند تا بتوانند تقاضای زیادی برای کامیون ها را برآورده کنند.

 در کوتاه مدت، هر دو طرف بر اساس سود متقابل، از طریق مشارکت های همبستگی در زمینه های خود یک اتحاد استراتژیک دارند.

دکتر ولفگانگ برنهارد عضو هیئت مدیره دایملر AG مسئول کامیون ها و اتوبوس های دایملر می گوید:

وسایل نقلیه تجاری دایملر همیشه از شهرت بسیار خوبی در ایران برخوردار بوده اند.

اکنون تقاضای گسترده ای برای وسایل نقلیه تجاری، به ویژه کامیون ها وجود دارد. ما در حال برنامه ریزی هستیم که به سرعت تجارت خود را در بازار آنجا از سر بگیریم. 

قصد ما از نامه هایی که با شرکای محلی خود “ایران خودرو دیزل” و گروه “صنایع ماموت” امضا کردیم پیش شرط مهمی برای از سرگیری فوری مشاغل است.

شما می توانید برای خرید قطعات کامیون‌های آتگو با فروشگاه لوازم یدکی کریمی تماس بگیرید یا وارد وب سایت شوید و قطعه مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

محدود شدن تقاضای کامیون های آتگو در بازار ایران

با توجه به محدودیت تقاضا برای بخش حمل و نقل در دوران تحریم، هم اکنون ایران با داشتن پتانسیل رو به رشد پس از تحریم های چندین ساله، از نظر فرصت های امیدبخش برای کامیون های دایملر آماده است. 

با وجود تحریم های اعمال شده، ایران با تولید ناخالص داخلی 415 میلیارد دلار در سال 2014 یکی از بزرگترین اقتصادهای ملی در خاورمیانه بود. صنعت تقریباً نیمی از اقتصاد ملی ایران را تشکیل می دهد. 

وزارت صنعت ، معدن و تجارت تخمین می زند که در سال های آینده حدود 200،000 وسیله نقلیه تجاری تعویض شود، که فقط طی سه تا پنج سال آینده 56،000 دستگاه ساخته می شود .

 

کامیون های آتگو مرسدس بنز، تاریخی موفق در ایران دارند

دایملر می تواند روی تاریخ طولانی و موفق خود در ایران حساب کند. حضور تجاری آن در بازار با کامیون ها و اتومبیل های سواری مرسدس بنز به سال 1953 برمی گردد.

تنها وقفه ای که باعث حضور نیافتن خودروهای شرکت مرسدس بنز در ایران رخ شد به دلیل تحریم ها بین سال های 2010  و 2016 بوده است.

وسایل نقلیه تجاری مرسدس بنز هنوز در ایران حضور دارند و در خیابان های ایران به خوبی قابل مشاهده هستند. 

پیش از این، دایملر هر ساله حداکثر 10 هزار دستگاه خودرو در ایران به فروش می رساند که بیشتر آنها در گروه خودروهای تجاری بودند.

شما میتوانید برای خرید قطعات کامیون‌های آتگو با فروشگاه لوازم یدکی کریمی تماس بگیرید یا وارد وب سایت شوید و قطعه مورد نظر خود را خریداری کنید.